بیت باکس چیست؟

بیت باکس چیست؟

 بیت باکس چیست؟

بیت باکس

در این مقاله سعی ما بر این می باشد که شما را هر چه بیشتر با هنر بسیار جذاب و تقریبا نوپای بیت باکس آشنا نماییم.

 

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس
بیتباکس چیست؟

بیت باکس چیست؟

بیت باکس به مجموعه حرکات و صداسازی هایی گفته می شود که به وسیله آن ها و با ابزار لب و دهان، می توان ریتم  و موسیقی تولید نمود. همانطور که اشاره شد، ابزار  اصلی در این شکل هنر لب و دهان می‌باشد و منشا اصلی تمام صداهای تولید شده حنجره است. خود هنر بیت باکس امروزه از ارکان مهم سبک هیپ هاپ بوده و جزو ۵ رکن اصلی این سب از موسیقی است. پایه اصلی بیت باکس ساخت صداهای ساز درامز با دهان می‌باشد.

 

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس

 


تاریخچه بیت باکس

این هنر اولین بار در شهر نیویورک، در ارتباط با پیدایش فرهنگ هیپ هاپ، در خیابان‌های هارلم ایجاد شد. در اوایل تا اواسط دهه هشتاد، سه نام به عنوان برترین‌های این هنر برجسته شدند: دارن بوفی رابینسون (Darren ‘Buffy’ Robinson)، دوگ‌ای فرش (Doug E. Fresh) و بیز مارکی (Biz Markie)؛ آن‌ها به دلیل نوآوری‌هایشان به عنوان پیشگامان هنر حنجره‌نوازی شناخته می‌شوند.

منشا شکل گیری این هنر جذاب از کشور آمریکا می‌باشد، جایی که متناسب با پیدایش هیپ هاپ بیت باکس نیز متولد و زاده شد. عده ای شروع این هنر را منتصب به زمان مبارزات سیاه پوستان در آمریکا و در منطقه هارلم نیویورک، پایتخت سیاه پوستان آمریکایی می دانند.

دهه هشتاد میلادی را می‌توان به دهه تثبیت این سبک پرداخت چرا که افرادی همچون دارن بوفی رابینسون (Darren ‘Buffy’ Robinson) ، دوگ‌ای فرش (Doug E. Fresh)و بیز مارکی (Biz Markie)با افزودن تکنیک ها و نوآوری‌های فراوان در این سبک، مردم را هر چه بیشتر مجذوب این هنر خاص و جذاب نمودند.


 

انواع سبک‌های بیت باکس

سبک های بسیار متعددی در بیت باکس نوازی وجود دارد چرا که یک هنر بسیار خلاقانه می‌باشد و محدوده و چهارچوب خاصی ندارد اما با این حال، مهم‌ ترین سبک های بیت باکس نوازی عبارت اند از:

ترپ

داب استپ

هیپ هاپ

پاپ

و…

 

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


مهم ترین سمپل های بیت باکس

مهم ترین سمپل‌ها و صدا های تولید شده در بیت باکس عبارت اند از:

کیک، اسنر، کلب، های هت، رولت، هامینگ، رباتیک و…


بیت باکسر های معروف دنیا چه کسانی می‌باشند؟

Rahzel، ۸۰fitz، K.I.M، Show Go، Robinson، Dub FX، Sk Shlomo، Vineeth Vincent، Biz Markie، Beardyman، Beatbox House، Alexander Deyanov، Darren ‘Buffy’ و …


بیت باکسرهای معروف ایرانی چه کسانی می‌باشند؟

کیا رکنی

نیما نیموش

Zero

تورج پارازیت

گروه آکاپلا

و…

 

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


آموزش بیت باکس

با توجه به اینکه هنر بیت باکس نوازی هنر بسیار نوپایی در ایران می‌باشد و همچنین عامه مردم هنوز با این هنر آشنایی کامل ندارند،
فقط آموزشگاه های محدودی در ایران وجود دارند تا این سبک از موسیقی را آموزش دهند که آن هم بیشتر محدود به شهرهای بزرگ
و تهران می‌باشد که با توجه به هزینه‌های بالا، علاقه مندان این هنر را عملا دچار مشکل نموده است.  به همین دلیل موسسه دردو (dordo)
با تولید پکیج و دوره ی آموزشی بیتباکس و عرضه آن با قیمت بسیار مناسب در تلاش است تا کمک کوچکی به علاقه‌مندان بیت باکس نماید.
در موسسه dordo تلاش بسیار فراوانی کردیم که یک پکیج آموزش بیتباکس بسیار با کیفیت و حرفه ای که نظیرش در هیچ کجای ایران
و هیچ سایت آموزشی نیست خدمت دوستان اراِِئه دهیم. سبک داب استپ را در این پکیج آموزشی به شکل گام به گام و از صفر تدریس کردیم.

 

شیوه ی تدریس بیتباکس موسسه dordo:

در سبک آموزشی ما، فرض براین بوده که هنرجوی گرامی هیچ اطالاعاتی از اجرای سمپل ها و حتی هیچ اطلاعاتی از تاریخچه بیتباکس ندارد،
بنابراین سعی کردیم از صفر صفر بیتباکس را به شکل بسیار عالی در ۱۵ جلسه آموزشی که ۶ ساعت فیلم آموزشی میباشد، درس داده ایم.
جلسه اول آموزش بیتباکس موسسه دردو رایگان هست وشما عزیزان میتوانید از لینک زیر جلسه اول را با کیفیت بسیار بالا به صورت کامل که ۴۹ دقیقه
میباشد، تماشا کنید و در صورت رضایت از شیوه تدریس ایشان پکیج آموزش بیتباکس را تهیه کنید.
لینک جلسه اول آموزش بیتباکس و همچنین خرید کل پکیج:

آموزش بیتباکس (جلسه اول رایگان)

adminjavad

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: