برترین نوازندگان گیتار الکتریک در جهان (به انتخاب رولینگ استون)

برترین نوازندگان گیتار الکتریک در جهان (به انتخاب رولینگ استون)

موضوع مقاله: نوازندگان برتر گیتار الکتریک در دنیا

(به انتخاب رولینگ استون)


۱: چاک بری:

او از بزرگترین نوازندگان سبک بلوز بود. در دوره ای که او زندگی میکرد، اکثر نوازندگان، سبک جز می نواختند، اما چاک بری برعکس آنها بلوز میزد. اون بین نوازندگان مشهور آن دوره جوانتر بود و توانست موسیقی جز و بلوز را برای همیشه متحول کند. او همیشه از یک تم ساده شروع میکرد و آن را در حد قابل قبولی پیچیده اجرا میکرد. جملات ملودی او همیشه سعی میشد ساده و بی آلایش اجرا شود و توانسته بود یک سبک جدید ایجاد کند و طرفداران او اکثرا عامه پسند بودند.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۲: بی بی کینگ:

از او به عنوان شاه بلوز یاد میشود. او در میسی سی پی زندگی میکرد. او برنده ی ۱۷ جایزه ی گرمی است. بی بی کینگ توسط نشریه رولینگ استون ششمین گیتاریست برتر تاریخ است. بی بی کینگ از یک خانواده ی کشاورز به دنیا آمد و مزرعه ی پنبه داشتند و به گفته خودش به ازای هر ۴۵ کیلوگرم پنبه ۴۵ سنت پول دریافت میکرده است. او از موسیقیدانان سبک بلوز معروف آن زمان یعنی تی- بون واکر و لانی جانسون الگو میگرفته است.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


۳: جف بک:

صدای ساز جف بک ملودیک و در عین حال براق و رسا بود. جف بک اهل انگلستان است و سبک نوازندگی او راک و بلوز می باشد. یکی از سه نوازنده ی شناخته شده در گروه د یارد بردز است. در نشریه ی رولینگ استون او نوازنده ۱۴ م از لیست صدتایی میباشد. او تا به امروز ۵ جایزه گرمی گرفته است که همگی آلوم های بی کلام راک بودند. از آلبوم های معروف او میتوان به آلبوم truth اشاره کرد. او در این آلبوم قدرت نوازندگی خود در سبک بلوز را به خوبی نمایش داد. او همچنین دو آلبوم موفق با راد استوارت دارد که به خوبی هرچه تمام تر خود و توانایی هایش را نمایش داد.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۴: کیت ریچاردز:

او عضو گروه اسطوره ای رولینگ استونز بود. او نوازندگی بسیاری از آهنگ های آن زمان را بر عهده داشته است. او به استفاده از کوک های مختلف و متفاوت مشهور است و با کوک های مختلفی از گیتار به نوازندگی پرداخته است که این در نوع خودش بسیار قابل تحسین است و نیاز به مهارت بالایی دارد. الگوی او، نوازندگان مشهوری همچون چاک بری و رابرت جانسون بوده است. کیت ریچاردز در سینما نیز فعالیت داشته است از جمله بازی در فیلم دزدان دریایی کارائیب و همچنین او در زمینه های خوانندگی و ترانه نویسی و آهنگسازی مهارت های قابل توجهی داشته است.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۵: دوین آلمن:

او متولد ۱۹۴۶ آمریکا می باشد و از مشهور ترین گیتاریست های دوره ی خود بوده است. او مشهورترین نوازنده ی گیتار اسلاید در تاریخ است. در گیتار اسلاید، تقلید صدای انسان و باز سازی آن از طریق ساز صورت میگیرد که دوین آلمن اینکار را بهتر از هر گیتاریست دیگری انجام میداد. هرچند که عمر او کوتاه بود و تنها ۲۴ سال زندگی کرد ولی یاد و خاطره ی او در نوازندگی، همچنان الگوی بسیاری از نوازندگان است. او سر انجام در یک حادثه ی تصادف با کامیون درگذشت. نام گروهی که او در آن نوازندگی میکرد گروه برادران آلمن بود. او در آلبوم معروف (لیلا و ترانه های عاشقانه ی دیگر) در کنار اریک کلپتون نوازندگی کرده است که به یکی از ماندگار ترین آثار موسیقی تاریخ تبدیل شد.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۶: پیت تاونزند یا پیت تون شند:

از نوازندگان مشهور بریتانیا میباشد. متولد ۱۹۴۵ است و در گروه the who به معروفیت رسید. او بیشتر به ریتم نوازی مشهور است و به قدری پر قدرت و رسا ساز میزد که در یک اجرا، به شکل کامل یک ساز را در حین اجرا نابود کرد. پیت علاقه فراوانی به سبک جز داشته است. او از نخستین نوازندگان در تاریخ است که از power chord استفاده میکرده است.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس

 


 

۷: ادی ون هیلن:

او نوازنده و آهنگساز اهل هلند است. پدر ادی نوازنده ی ساکسفون و کلارینت بوده است. ادی ون هیلن بنیان گذار گروه راک ون هیلن است. بسیاری او را از بزرگترین گیتاریست های قرن بیستم میدانند. او پدید آورنده چندین تکنیک مهم در نوازندگی است، از جمله: تپینگ دو دستی، تکامل بخشیدن به تکنیک آرتیفیشال هارمونیکس، ترمولو پیکینگ و ویبراتو. او سلطان ریف های سنگین و پیچیده است و علت بسیاری از هارمونیک ها و تکسچر های ون هیلن به علت نوع در دست گرفتن پیک است. او پیک را باشصت و انگشت وسط در دست میگرفت و همین باعث میشد تا انگشت سبابه آزاد باشد تا فینگر تپینگ اجرا شود. مجله رولینگ استون در سال ۲۰۰۳ او را در رتبه ۷۰ قرار داد و در سال ۲۰۱۱ او را به ۶۲ پله صعود در رتبه ی هشتم جای داد.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۸: جیمی پیج:

آهنگساز، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی و نوازنده ی بسیار مشهور انگلیسی میباشد. بسیاری او را بهترین گیتاریست تاریخ میدانند. در مجله ی رولینگ استون او رتبه سوم را از آن خود کرده است. او در دو گروه د راک لد زپلین و د یارد بردز نوازندگی کرده است. از جیمی پیج به خاطر خلق موسیقی هوی متال به سبب پاور ریف های انقلابی و به عنوان خداوند ریف یاد شده است. در سال ۲۰۱۴ از طرف کالج موسیقی برکلی آمریکا که بزرگترین کالج موسیقی در جهان است به او دکترای افتخاری دادند. البته در سال ۲۰۰۸ جیمی پیج از دانشگاه ساری انگلستان، دکترای افتخاری دریافت کرده بود.

مجله ی آن کات میگوید او بزرگترین و مرموز ترین گیتار هیرو تاریخ است.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۹: اریک کلپتون:

اریک کلپتون متولد ۱۹۴۵ انگلیسی است و در سبک های راک و بلوز نوازندگی میکرده است. او همچنین در کنار نوازندگی گیتار، به آهنگسازی ترانه سرایی نیز مشغول بوده است. جالب است بدانید که او تنها فردی است که سه بار به عضویت تالار مشاهیر راک اند رول درآمده است. او برنده ی جایزه ی گرمی نیز شده است. از مهم ترین گروه هایی که اریک در آنها نوازندگی کرده است گروه د یارد بردز و cream میتوان اشاره کرد. کلپتون در ایران نیز آثاری دارد. از جمله موسیقی سریال (لبه تاریکی). او در ترک های Layla و همچنین I am yours از اشعار نظامی گنجوی بهره برده است. او در جوانی قطعات رابرت جانسون را بارها گوش میداد و به نوازندگی وتمرین میپرداخت. در لیست مجله ی رولینگ استون و مجله ی تایم، او رتبه دوم را دارد.

ادی ون هیلن درباره اریک میگوید: او تنها گیتاریستی است که روی من تاثیر گذاشته است.

بی بی کینگ نیز درباره ی او میگوید، نت به نت، هیچ گیتاریست نابغه ای به سطح نوازندگی اریک نمیرسد.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


 

۱۰: جیمی هندریکس:

متولد ۱۹۴۲ از سیاتل واشنگتن آمریکا، گیتاریست آواز خوان و ترانه نویس آن دوران بود. به گفته ی خیلی ها او برترین و افسانه ای ترین گیتاریست در جهان است. او سبک راک را متحول کرد. او گیتار را خود به تنهایی آموخت. مدل ساز او فندر استرتوکستر بود. هندریکس چپ دست بود و گیتار را وارونه مینواخت و همین یکی از دلایلی بوده که او در جامعه گیتاریست ها شهرت بسیاری داشته باشد. او در سال ۱۹۶۷ در فستیوال پاپ مونتری به نوازندگی پرداخت و از آنجا به شهرت رسید. از ترانه های معروف او میتوان به ترانه های (آهای جو) و (گرد ارغوانی) نام برد. در سال ۲۰۰۳ مجله ی رولینگ استون او را از بین صد گیتاریست برتر تاریخ، در رتبه ی اول قرار داد. هندریکس از یک خانواده ی تنگ دست و فقیر به دنیا آمد و در کودکی پدر و مادر او از هم جدا شدند، او دوران بسیار سختی را میگذراند و حتی در مدرسه به دلیل سیاه پوست بودنش مورد اذیت نژاد پرستان قرار میگرفت. او هرگز استادی نداشته و بیشتر الگوی او نوازندگانی همچون: چاک بری و الویس برسلی بوده است. هندریکس در ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۰ در حالی که در هتل سمرقند بود به دلیل مصرف زیاد الکل و مصرف مواد مخدر و قرص زیاد برای همیشه از دنیا رفت اما همیشه در خاطر تمام نوازندگان گیتار الکتریک ماند.

آموزش گیتار آموزش تنبک آموزش دف آموزش بیت باکس


دوستان عزیز این مقاله هم تموم شد، اگر قصد دارید به صورت پکیج آموزشی، گیتار سبک پاپ رو آموزش ببینید پیشنهاد میکنم از پکیج آموزشی ما که شامل ۲۶ عدد فیلم آموزشی هست استفاده کنید. پکیج آموزش گیتار پاپ ما ۱۲ ساعت فیلم آموزشی هست و حاصل چهار سال زحمت شبانه روزی بنده هست و توسط بیش از ۸۰۰ هنرجو، در این چهارسال خریداری و تایید شده. بر خلاف پکیج های آموزشی  موسسات دیگه که بین ۲ تا ۴ ساعت فیلم آموزشی دارند، پکیج ما شامل ۱۲ ساعت فیلم آموزشی هست و قیمت این پکیج بسیار بسیار کمتر از موسسات مجازی دیگه هست. برای اثبات این موضوع کافیه که جلسه اول آموزش گیتار پاپ بنده رو که ۳۵ دقیقه هست تماشا کنید و در پایان با تدریس دیگران مقایسه کنید. اگر رضایت داشتید از تدرس، میتونید از سایت ما خریداری و دانلود کنید یا اینکه میتونیم در دو عدد  DVD براتون پست کنیم.


لینک جلسه اول آموزش گیتار پاپ:

آموزش گیتار پاپ (جلسه اول رایگان)


 باز گشت به صفحه اصلی سایت dordo:

لینک صفحه اصلی سایت

لینک تمام مقالات سایت dordo:

تمام مقالات سایت

پیج اینستاگرام موسسه dordo:

لینک پیج اینستاگرام ما

 بازگشت به صفحه ی اصلی گوگل:

لینک صفحه اصلی گوگل


 

برچسب :
دُردو

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: